Zapraszamy do biblioteki! Każdy z miłośników książek znajdzie dla siebie ciekawą lekturę:)
Oto niektóre z zakupionych pozycji:

Jest to historia o niezwykłych ludziach – o królu, który nie wstydzi się przyznać do swoich zwykłych ludzkich niedoskonałości i o jego terapeucie, który stosując niekonwencjonalne metody, staje się jego największym powiernikiem. Jest to pełna wzruszeń i pozytywnych emocji książka, która każdego czytelnika w ciągu kilku sekund przeniesie w burzliwe czasy pierwszej połowy XX wieku. Ekranizacja książki otrzymała 4 Oskary 2011 roku.

Jest to pięknie i mądrze napisany zbiór opowiadań o miłości, cierpliwości, leczeniu uczuciowych ran, a także o szacunku i potrzebie wzajemnej troski...
W książce znajdziemy poruszające historie, zawierające prawdę o ludziach i nieprzewidywalnym życiu.

Biografia poświęcona życiu i twórczości kontrowersyjnej artystki, która nazywana była polską Marylin Monroe. Jej postać i życie do dziś otacza legenda skandalistki, którą po części aktorka sama budowała. W książce znajdziemy wiele nowych faktów z jej życia.

W nowej powieści autorka przedstawia życiowe trudności, z jakimi zmaga się rodzina autystycznego dziecka. Ich starszy syn, Jacob, cierpi na zespół Aspergera. Chłopiec rozwijał się normalnie do wieku trzech lat, kiedy to po regularnych szczepieniach nastąpiły u niego nieodwracalne zmiany neurologiczne.

Jest to II wydanie pierwszej podróżniczej książki autora. Opowiada o jego przygodach w Ameryce . Teraz tekst został poprawiony i uzupełniony o nowe zdjęcia i opowieści, jednak wciąż zawiera te same opisywane z młodzieńczym entuzjazmem przygody w egzotycznym świecie.

Nowa seria z nowymi bohaterami w niebezpiecznym wyścigu po legendarny skarb: od tropikalnych mórz, przez wygnańczą wyspę Napoleona, po ośnieżone przełęcze Alp Tysiące lat temu dwa antyczne mocarstwa wszczęły wojnę. Zwycięzca zagarnął bezcenny skarb, który wkrótce zaginął w mroku...

Jest to wciągający kryminał z wątkami okultystycznymi. Rudnicka, jakiej jeszcze nie znamy. W XIX-wiecznym Lipniowie ma miejsce proces czarownic. Jego ofiarą pada młoda hrabina, Anastazja Lipnowska. Niewinnie oskarżona o czary traci dziecko. Osaczona i zaszczuta zabija męża, a sama ginie na stosie...

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu niegdyś należącym do rodziny Fleishm...

Jest to ponadczasowa opowieść o miłości w jej najróżniejszych aspektach, nadziei, gniewie oraz o wybaczeniu. Książka powstała początkowo jako scenariusz filmowy (ekranizacja w 2010 roku), a sama powieść zadebiutowała na #1 list bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”.

Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Roman Polański – któż nie zna nazwisk tych wielkich reżyserów. Książka zachęca do odbycia spaceru po Łodzi ich śladem. Prowadzi przez setki plenerów, wspomnień i anegdot.

Książka jest zapisem rozmów Rusin z psychoterapeutką Małgorzatą Ohme. Rozmowy dotyczą mężczyzn, miłości, dzieci, kobiecej przyjaźni, kariery, zwycięstw, porażek, życiowych wyborów i wielu innych tematów.

Powieść osnuta wokół dziwnych losów sławnego pisarza Jerzego Kosińskiego – polskiego Żyda, który zrobił w USA wielką karierę. Kim naprawdę był ów kontrowersyjny człowiek, zmieniający wciąż swą biografię? Jest to niezwykła opowieść o mężczyźnie „szukającym powodu, by żyć w każdy możliwy sposób”, o ludziach wplątanych w jego życie oraz o samym Głowackim, który znał Kosińskiego i oprowadza nas po fascynującym Nowym Jorku, gdzie obaj długo mieszkali.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz