niedziela, 10 października 2010

Śródmiejski Dzień Seniora

W sobotę 9. października odbyły się obchody Dnia Seniora dla mieszkańców dzielnicy Łódź-Śródmieście. Była to już IV edycja tej imprezy.
Organizatorami uroczystości była Rada Osiedla "Katedralna", śródmiejskie Domy Dziennego Pobytu: Nr 1 i Nr 3 oraz biblioteki: Filia Nr 9 z ul. Brzeźnej 10 i Filia Nr 2 z ul. Piotrkowskiej 272 b.
O godz. 12:00 odbyła się dla seniorów msza św. w Archikatedrze Łódzkiej, a po jej zakończeniu wszyscy bawili się na festynie zorganizowanym w sali bankietowej Szkoły Gastronomicznej przy ul. Sienkiewicza 88.
Oprawę muzyczną przygotował p. Marek Krześlak, prowadzący zajęcia z muzykoterapii w Domach Dziennego Pobytu.Były też konkursy

Jak co roku, wraz z koleżankami z Filii Bibliotecznej Nr 9, przygotowałyśmy stoisko, na którym seniorzy i zaproszeni goście mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz otrzymać ulotki promujące naszą działalność.
Zorganizowałyśmy również konkurs literacki pt.: "Z literaturą polską za pan brat". Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pięknymi książkami oraz imiennymi dyplomami, ponieważ wykazali się niezwykłą znajomością zarówno klasyków literatury polskiej jak i ich twórczości.

Uczniowie Szkoły Gastronomicznej przygotowali wspaniały poczęstunek.


Festyn zakończyła wspólna taneczna zabawa,
na której wszyscy bawili się wyśmienicie!


Brak komentarzy: