środa, 16 grudnia 2009

Przedstawienie pt. "Sekrety skrzyni"

Dzisiaj ponownie gościliśmy w Bibliotece aktorów Teatru "Zwierciadło". Zaprezentowali oni dzieciom z kl. Ia i Ib Społ. Szk. Podst. Nr 1 oraz z kl. IVa SP Nr 45 spektakl pt. Sekrety skrzyni.

Przedstawienie opowiada historię utraconego Świata pełnego ładu i porządku, miłości i przyjaźni. Główni bohaterowie bajki – Magda i Pirko kierowani nieposkromioną ciekawością, wbrew zakazom otwierają tajemniczą skrzynię. Na Świat wypuszczają nieznane dotąd zjawy: Ból, Kłamstwo i Złość. Dziwne stwory burzą harmonię i zgodę w pięknym Świecie. Bohaterowie staczają z nimi walkę. Jednak ponowne uwięzienie stworów jest niemożliwe. Zjawy ruszają na podbój Świata. W ten sposób zostaje ukarane nieposłuszeństwo dzieci. Ratunek przynosi Wergilian – uosobienie dobroci i miłości – wnosząc Nadzieję, która pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość i pomaga na co dzień staczać walkę z Bólem, Kłamstwem i Złością.
Przedstawienie wzbogacone jest piękną muzyką, piosenkami oraz licznymi efektami akustyczno- wizualnymi. Dzieci zostały zaproszone są na scenę, aby grać razem z aktorami.

Brak komentarzy: