czwartek, 27 września 2012

Europejskie Dni Dziedzictwa


We wrześniu 2012 roku Polska już po raz 20. bierze udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa – największym w Europie wydarzeniu promującym kulturę i zabytki. 
Hasłem tegorocznych obchodów są „Tajemnice codzienności”. Nasza biblioteka została włączona do tego wartościowego projektu.
Dzisiaj do biblioteki zaprosiłyśmy panią Mariolę Eckert – kustosza Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, która opowiedziała uczniom kl. II Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej o „Tajemnicach teatru lalek”. 
Dzieci zapoznały się z historią teatru, trudną grą aktorską oraz mogły zobaczyć różne rodzaje lalek, wykorzystywanych w przedstawieniach teatralnych. 

Historię i cel projektu Europejskich Dni Dziedzictwa przybliżyła uczniom pani Patrycja Podgarbi z Instytutu Dziedzictwa Narodowego, która jest koordynatorem projektu w województwie łódzkim.


 
 

Dzieci poznały kukiełkę, jawajkę, pacynkę oraz marionetkę i marionetkę sycylijską. Mogły również nauczyć się samodzielnej animacji taką lalką, co sprawiło im wiele radości.  Brak komentarzy: