poniedziałek, 16 maja 2011

Tydzień Bibliotek - warsztaty dla przedszkolaków

W czasie trwania VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego hasło brzmiało: "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę", odbyło się u nas wiele imprez kulturalno-oświatowych promujących książkę i czytelnictwo.
Edukację czytelniczą zaczęłyśmy od najmłodszych użytkowników biblioteki, czyli przedszkolaków. Na warsztatach czytelniczych opowiadałyśmy, w dostępny dla małego odbiorcy sposób, o różnorodnych zbiorach gromadzonych przez naszą placówkę. Dzieci dowiedziały się, że wypożyczamy do domu nie tylko książki, ale również multimedia, filmy, bajki, muzykę, audiobooki, czyli książkę mówioną oraz gazety i czasopisma. Mówiłyśmy też o księgozbiorze podręcznym, z którego czytelnicy mogą korzystać na miejscu, a także o mapach ściennych. Poszczególne zbiory dzieci mogły oglądać na przygotowanych dla nich wystawach. Maluchy zapoznały się również z prowadzonymi przez nas katalogami.
Zajęcia wzbogaciłyśmy głośnym czytaniem wierszy i zagadek, zajęciami komputerowymi oraz zabawami słowno-ruchowymi. Odbywały się też mini konkursy literackie, dotyczące bohaterów baśni i bajek.
09.05.2011 r. - grupa V11.05.2011 r. godz. 9:30 - grupa IV11.05.2011r. godz. 10:30 - grupa VI


Brak komentarzy: